Muž jeden

Autor: Katka Slatkovska | 6.10.2012 o 22:53 | (upravené 8.10.2012 o 16:18) Karma článku: 7,37 | Prečítané:  209x

Muž. Máš 35 a si v najlepšom veku. Už teraz si dosiahol viac, ako bolo treba. Máš vysokopostavený nielen hlas a náležite dávaš ženskému osadenstvu najavo svoju prítomnosť.

Tvoja manželka ti je verná ako pes a máte dve krásne deti - Sárinku a Tominka. Aj ty si jej verný, ale len naoko. Ona všetko vie, ale v záujme udržania zdravej rodiny je potrebné držať spolu. A tak ti pravidelné štvrtkové nočné výjazdy s láskavým úsmevom na perách toleruje a ešte ti na ne žehlí košele. Ráno ich po tebe nachádza v koši úplne dokrkvané, smrdiace fetom, poznačené výrazným lacným rúžom a niekedy aj obsahom žalúdka niektorej z tvojich žien.

Podľa seba a názorov na mol opitých dám si úžasný nielen v posteli a mimo nej, no aj v golfe. Elegentný šport na prečistenie hlavy plnej čísel a ekonomických ukazovateľov, ktorým v podstate rozumieš, ale vlastne ani nie. Máš dokonale vymakaný švih palicou a popritom ešte stíhaš sledovať obdivné pohľady nových nádejných mileniek. Mimochodom, tiež rovnako naoko golfovo zdatných, ako ty.

Si znalec v oblasti auto-moto, ale zaujímaš sa len o top triedy a pár takých kúskov aj vlastníš a s príchodom 12. septembra si patril do prvej desiatky majiteľov i-Phonu 5, lebo sa to na každého slušného finančníka patrí.

Sedíš vo svojej priestrannej kancelárii s kvalitným nábytkom z masívneho dreva. Veľký naleštený stôl s ťažítkom a stálym miestom pre perpetuum mobile a antistresovou guličkou - tlaky predsa treba ventilovať.
Ten stôl je pevný, lebo musí vydržať, keď na ňom prevádzaš náročné fyzické aktivity s tvojou sekretárkou alebo s inou z tvojich dám.

Miluješ svoju manželku, miluješ svoje deti, miluješ umenie, kultúru a film a miluješ aj Baudelairove Kvety zla, no nie si ako Baudelaire a smrť svojho doterajšieho spôsobu života z lásky k svojim blížnym v sebaobetovaní sa nepripustíš. A rovnakým, presne rovnakým spôsobom popieraš všetko ostatné, čo zároveň miluješ.

Cítiš, že niečo tu nesedí, ale nevieš presne čo a dokonca si ani nemyslíš, že by si za to všetko mohol byť zodpovedný práve ty. A v tom celom kolobehu povinností a radovánok, ale hlavne tých radovánok si ani nevšimneš, že tvoja manželka je z toho celkom unavená. Asi to bude stresom z práce, ale najbližšia dovolenka v exotike to spraví.

Jeden by sa ťa opýtal, či si načisto stratil súdnosť a vieru v Boha, ale bolo by to asi zbytočné, lebo ty žiješ podľa toho, že viera je všade, kde ju nájdeš a ty tých Vier v rôznych obmenách a podobách nachádzaš habadej. Aj bohov máš niekoľko a obraciaš sa na nich v závislosti od situácie a svojich potrieb. Ty by si pokojne mohol byť bohom - bohom zeleného šalátu a bol by si jediný, ktorý by dokázal spacifikovať šalátové mušky.

Si nudný a nezáživný presne takým istým spôsobom, ako si pre tvoje ženy neodolateľný.

A teraz sa, prosím, otoč o 180 stupňov a konečne raz buď naozaj sexi - choď za svojou rodinou, tráv s nimi celé dni a ukáž im, že ti na nich záleží.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?